18.05.2014 | David Záruba

Česká reprezentace zdolala vysoko soupeře z Maďarska

Český tým s několika novými tvářemi nastoupil v neděli v přípravném utkání proti Maďarsku, které bude na následujícím MS útočit na postup mezi elitní inline hokejové týmy. Oba soupeři si mohli před šampionátem osahat plochu a zázemí pardubické ČEZ Areny.

Češi od úvodu potvrzovali roli jasného favorita. Během první čtvrtiny totiž nastříleli čtyři branky, kterými nasměrovali zápas k pohodovému průběhu. Maďaři na pohyb domácích hráčů dlouho nedokázali reagovat, své nadějné momenty si schovali až do druhé čtvrtiny. Branka Ráze sice přibrzdila český brankostroj, ale všechno podstatné se i nadále odehrávalo před brankou Sajeucse.

Utkání v klidném tempu dotáhla česká reprezentace k výhře 8:2. Po dvou gólech nastříleli Lukáš Procházka a David Hrazdíra, Lukáš Cik si připsal tři kanadské body. Pozitivem je i stoprocentní bilance v přesilových hrách. Domácí proměnili všechny tři devadesátivteřinové výhody, sami naopak v oslabení neinkasovali.

Česká republika - Maďarsko 8:2 (4:0, 1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Hrazdíra (L. Cik), 7. Šťastný (Kuťák), 8. Čáp (Moučka), 12. L. Cik, 21. Hrazdíra (Šenkeřík), 31. Procházka, 43. Procházka (Kuťák), 48. J. Cik (L. Cik) - 16. Ráz (Delak), 47. Kiss (Feil). Rozhodčí: Barek, Schaffer (oba ČR). Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0.
ČR:Frolík, Meduna - Bernard, Lukáš Cik, Čáp, Šenkeřík, Kuťák, Jakub Cik, Hrazdíra, Moučka, Sem, Voženílek, Procházka, Šťastný. Trenér: Hemský.
Maďarsko: Sajeucs - Delak, Lengses, Rafaj, Feil, Kiss, Bartalis, Fekecs, Ráz, Ladanyi. Trenér: Vybíral.