07.06.2014 | Daniel Horažďovský

Exotika v Pardubicích! Je to tu úžasné, libují si brazilské fanynky

Na šampionátu odstartovala také mužstva z jiných kontinentů, než je jen Evropa. Proto je i cesta některých fanoušků velmi dlouhá a klikatá. I přes to se několik odvážných na šampionát přijelo podívat a hlavně si ho užít. Hlavním tématem bylo překvapení turnaje, za které každý z otázaných označil Lotyšsko.

 
 
 

Fanoušci Brazílie nebyli rozhodně jedni z nejbližších. Cesta přes oceán je velmi zdlouhavá a náročná. „My jsme přijeli jen z Německa. Cesta nám trvala 10 hodin autobusem," svěřily se dvě věrné fanynky Brazílie, které žijí právě v zemi našeho západního souseda.

Ovšem ti, kteří dorazili, se vždy náramně baví. Organizace šampionátu myslí i na fanoušky doprovodnými akcemi a zatraktivněním průběhu zápasů. Ti jim jejich snahu oplácejí svou přítomností. „Na světové šampionáty jezdíme každý rok a začali jsme již v roce 2002," dále poodkrývají sympatické divačky.

Někteří ovšem musejí skousnout i těžké porážky a nebo dokonce to nejhorší, sestup svého týmu. „Moc fandíme Brazílii, ale bohužel jsme prohráli hodně zápasů. My to ale bereme sportovně a šampionát si užíváme.," řekly Brazilky ještě před zápasem o udržení.

Když se někdo zeptal fanoušků jakékoli národnosti, jestli je něco na šampionátu překvapilo, okamžitě vyhrkli - Lotyšsko! To se totiž z ambicí na jasný sestup dostalo do semifinále Divize 1. „Porazili jasně lepší tým a je to pro mě velké překvapení," svěřila se nám stejně jako brazilské fanynky mladá slečna fandící Chorvatsku.

Česká republika je někdy opovrhována i svými vlastními obyvateli, častokrát také zahraničními turisty. Diváci v obou halách tady v Pardubicích si ale naší matičku zemi velmi pochvalují. „Čechy jsou nádherná země, potkáváme samé přátelské lidi. Je to tu úžasné, někdy se sem budeme chtít ještě vrátit. V úterý jsme byli v Praze, která je také velmi krásná," libují si nad Českou republikou diváci při utkání Rakousko - Brazílie.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies