01.06.2014 | Martin Schwarz

Úvodní výhru turnaje slaví Rakušané, první body ukradli Brazílii

Nedočkavé východočeské město konečně mohlo sledovat start prvního klání světového podniku v inline hokeji. Přípravy turnaje dospěly do závěrečných fází a hráčské síly vtrhly na herní plochu. Malá pardubická hala poskytla možnost ukázání svého umu hokejistům Brazílie a Rakouska. Právě Evropané nakonec zápas s jihoamerickým sokem získali do své moci a oslavili zisk prvních bodů, když zvítězili 8:0.

Zápas č. 1  •  ne 1.6.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání
Brazílie
0:8
Rakousko

Čtvrtiny: 0:2, 0:1, 0:1, 0:4
Brazílie: Goncalves – Guzman, Almeida Filho, Custodio, Guilardi – Gomes, Geraldini, Brandaou, Araujo – Vasconcelos, De Magalhaes, Polido, Andrade – Silva, Dos Santos.
Rakousko: Hirn – Spannring, Oberkofler, Reinthaler, Lange – Niec, Macierzynski, Schweda, Riener – Zwerger, Haidinger, Muller.
Branky a asistence: 8. Oberkofler (Spannring, Riener), 9. Reinthaler (Spannring, Lange), 20. Oberkofler (Lange, Spannring), 29. Lange (Reinthaler, Oberkofler), 40. Lange (Macierzynski, Reinthaler), 42. Oberkofler, 43. Spannring (Lange, Oberkofler), 46. Oberkofler (TS)
Střely: 17:24 (3:7, 5:4, 6:3, 3:10).
Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Scott (AUS), Haszonits (HUN). Diváků: 120.

Úvodní duel světového šampionátu v inline hokeji vypukl krátce po nedělním poledni. Úderem třinácté hodiny proti sobě v malé pardubické hale vyrukovaly celky Brazílie a Rakouska, jež oba dostaly od svých lodivodů za úkol započít mezinárodní turnaj vítězstvím v Divizi I. Brazilská reprezentace ohlásila svůj návrat do skupin pro mistrovství světa, a tak už první červnový den začala vychutnávat atmosféru turnaje.

Rakušané nechtěli svého soupeře nechat aktivně vklouznout do zápasu hned v prvních minutách střetnutí, a tak zvolili často účinnou taktiku – nejlepší obrana je útok. "Soupeř hrál od samotného začátku proti nám velmi defenzivě, nám se hodně těžko vytvářely brankové příležitosti," věděl kouč Rakouska. Už po dvaceti vteřinách musel Goncalves v brazilské svatyni krýt první ránu. Také mužstvo ve žlutých trikotech chtělo vyslat pokus v útočném pásmu, ale aktivní Evropané nepovolili na soupeřově polovině, v šesté minutě se brilantně vytaženou lapačkou opět blýskl Goncalves. Právě brazilský gólman potil svůj dres během úvodních momentů nejvíc. První větší příležitost celku z jižní Ameriky vyrobil až v polovině první čtvrtiny Felipe Geraldini. Avšak jeho pokus zápěstím v samostatném úniku skončil mimo zařízení.

Nakonec to byli svěřenci rakouského trenéra, kdo dopravil první kotouč do sítě na letošním turnaji v Pardubicích. Nádherná kombinace na jeden dotek skončila na holi Daniela Oberkoflera,poslal touš do téměř odkryté části branky. Zbývalo něco málo přes tři minuty do konce první dvanáctiminutovky a Rakušané utekli na rozdíl dvou branek. Kvalitní práci na pravém kruhu odvedl přesným zakončením Kristof Reinthaler. Dobře si už v šestnácté minutě hry počínal De Magalhes, jenže ani on nezvedal ruce nad hlavu. Brazilští následně obdrželi další možnost skórovat, když jim byla nabídnuta první přesilová hra. Ovšem také gólman Hirn ukázal, proč je letos v barvách reprezentačního výběru. Třetí puk nakonec přešel brankovou čáru opět na brazilské straně, své druhé oslavy v zápase přidal Daniel Oberkofler. Druhá čtvrtina tedy nabídla branku jedinou.

Brazílie byla ve druhé polovině utkání nucena dohánět ztrátu tří gólů. Pomalu se zdálo, že brankostroj zmírní své tempo, když červenobílí propasovali už čtvrtý touš za gólmana Brazílie. Harry Lange zakončil přesně další líbivou kombinaci Rakušanů – 0:4. Když už potom konečně zámořská parta dostala příležitost postrašit u branky, gólman Hirn kryl naprosto přesně, naposledy ve třetí čtvrtině vyrazil pumelici Arauja. Před závěrečnou části vedlo Rakousko 4:0.

Jakoby nebylo týmu z dalekých končin přáno, střelecká muška prostě nechtěla ukázat svou pravou tvář. A tak neváhali možnost využít rakouští muži. Ve chvíli, kdy hráli přesilovou hru, zavěsil do sítě bez chyby Harry Lange, zapsal na své konto druhou trefu. Už o necelé dvě minuty později následoval premiérový hattrick turnaje, když na 6:0 zvyšoval pohodlným zakončením Daniel Oberkofler. Herní situace v poli Rakousku zcela vyhovovala a jen to potvrdil během 43. minuty peckou pod víko Patrick Spannring - 0:7. Stejný tým zakončil duel svou čtvrtou osmou brankou, Daniel Oberkofler radostně povykoval už počtvrté při gólu z trestného střílení. Rakousko nakonec bez problémů zvládlo vstup do turnaje a porazilo Brazílii 8:0. Trenér Jihomeričanů ale hledal i pozitivní faktory. "Hráli jsme na úrovni. Myslím, že tým byl velmi nervozní a může hrát lépe než dnes. A já také nepřestávám věřit, že máme lepší tým, než ten, který dnes hrál." To na druhé straně barikády spokojený střelec Oberkofler zachoval skromnost. "Není podstatné, že jsem dal čtyři góly, důležité je to, že jsme hráli dobře jako tým," sdělil autor čtyř zásahů

Jeffrey Prime (Brazílie): Hráli jsme na úrovni. Myslím, že tým byl velmi nervozní a může hrát lépe než dnes. A já také nepřestávám věřit, že máme lepší tým, než ten, který dnes hrál.

Andreas Wanner (Rakousko): Soupeř hrál od samotného začátku proti nám velmi defenzivě, nám se hodně těžko vytvářely brankové příležitosti. Naštěstí jsme velmi rychle vstřelili několik gólů a po zbytek utkání měli vše jednoznačně pod kontrolou. Hráli jsme velmi dobře a nemáme důvod být nespokojeni.