03.06.2014 | Marek Votke

Maďaři gólem sedm vteřin před koncem rozhodli o svém vítězství nad Rakouskem

K poslednímu zápasu v rámci skupiny D nastoupily týmy Rakouska a Maďarska. Po celý zápas šlo o velmi vyrovnanou bitvu. Maďaři ve třetí čtvrtině utekli do dvoubrankového vedení, ale Rakousko v poslední minutě téže části vyrovnalo na 5:5. Maďarsko nakonec o své výhře rozhodlo gólem sedm vteřin před koncem základní hrací doby.

Zápas č. 3  •  út 3.6.2014  •  17:00  •  Online přenos utkání
Rakousko
5:6
Maďarsko

Čtvrtiny: 2:2, 0:0, 3:3, 0:1
Rakousko: Hirn (28. Zeugswetter) – Lange, Reinthaler, Oberkofler, Spannring – Riener, Schweda, Macierzynski, Zwerger – Müller, Niec, Haidinger.
Maďarsko: T. Kiss – Lencsés, Pál, Feil, A. Kiss – Orbán, Revák, Rafaj, Ladányi – I. Bartalis, B. Bartalis, Fekecs, Papp – Vaszjunyin.
Branky a asistence: 1. Reinthaler (Spannring, Lange), 6. Oberkofler (Reinthaler, Lange), 25. Oberkofler (Reinthaler), 33. Riener (Spannring), 36. Haidinger (Müller, Lange) – 10. Fekecs (Orbán), 12. Á. Kiss, 26. Ladányi (Revák, Orbán), 26. Pál (Lencsés), 27. Revák (Orbán), 48. Á. Kiss (Revák, Orbán)
Střely: 30:25 (8:4, 2:6, 11:10, 9:5).
Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Aumueller (GER), Kralj (SLO). Diváků: 40.

Ke svému poslednímu zápasu ve skupině D nastoupily týmy Rakouska a Maďarska. V první čtvrtině tohoto duelu viděli diváci hned čtyři branky a první z nich po čtyřiapadesáti vteřinách hry, když se prosadil Kristof Reinthaler. Rakušané si vypracovali vedení dokonce dvoubrankové zásluhou Daniela Oberkoflera, ale Maďaři s odpovědí nečekali dlouho. Krátce po sobě skórovali Norbert Fekecs a Akos Kiss, čímž vyrovnali stav utkání 2:2.

Ve druhé části hry oběma celkům poněkud zvlhnul střelný prach a v rozmezí 13. – 24. minuty se diváci gólu nedočkali. Šancí na to ale bylo hned několik, protože se ve druhé čtvrtině velmi často vylučovalo. Rozhodčí vykázali na trestnou lavici hned pět hráčů, nicméně stále trval nerozhodný stav.

Vyrovnaný duel pokračoval i ve třetí čtvrtině. Lepší start předvedli opět Rakušané, když se po padesáti vteřinách prosadil znovu Daniel Oberkofler, ale vedení domácím ani tentokrát příliš dlouho nevydrželo, naopak. Maďaři výrazně přidali na tempu a v krátkém časovém sledu se prosadili Balázs Ladányi, Zoltán Pál a Zoltán Revák, díky kterým hosté rázem vedli o dvě branky. Ani to ale nic neznamenalo. Rakušané se znovu vzepjali k velkým výkonům a ještě do konce třetí části dokázali srovnat zásluhou Youssefa Rienera a Christiana Haidingera na 5:5.

Po pokračující vyrovnané bitvě v poslední čtvrtině už se vše schylovalo k nadstavbě v podobě prodloužení, ale Maďaři byli proti. Gólem pouhých sedm vteřin před koncem rozhodl o jejich těsném vítězství Ákos Kiss.

Andreas Wanner (Rakousko): Začali jsme dobře, brzo jsme vedli o dva góly. Bohužel jsme pak udělali několik hloupých chyb z nekoncentrovanosti. Do zápasu jsme se ale zvládli vrátit a poslední dvě části jsme víceméně kontrolovali, nicméně inkasovat rozhodující gól sedm sekund před koncem je samozřejmě nepříjemné. Tak jako tak ale jdeme do čtvrtfinále z prvního místa. Lotyše jsem viděl hrát, mají několik dobrých hokejistů, ale nejsem si jistý, že by měli až takovou kvalitu v inline hokeji. Myslím, že máme lepší tým.

Miroslav Vybíral (Maďarsko): Vstoupili jsme do zápasu trochu jinak a přestože jsme dvakrát prohrávali, tak jsme se do něj dokázali vrátit. Když jsme pak vedli 5:3, mohli si zápas užít a dohrát v klidu. Hráče jsem nabádal, aby drželi kotouč a zbytečně nestříleli. Rakušané nás ani nenapadali a my jsme přesto vlastní hloupostí dovolili srovnání na 5:5. Dneska jsme si to zasloužili trochu víc než soupeř, jsem rád, že se to povedlo. Rozhodne čtvrtek a já doufám, že na to navážeme a kluci se poučí ze svých chyb. V závěru utkání jsme čekali jednu možnost, říkal jsem hráčům, aby vyčkali do posledních vteřin. Povedla se nám akce po straně, kterou trénujeme a chceme to takhle hrát. Snad navážeme na tenhle bojovný výkon.