07.06.2014 | Martin Voltr

Bronzová útěcha pro obhájce: Američané si smlsli na Třech korunkách

Hokejisté Spojených států přijeli do Pardubic v roli vrchního favorita na zlato a obhajobu mistrovského titulu. Byť se jim cíl nesplnil, domů se s prázdnou vracet nebudou. Přestřelku se Švédskem totiž ovládli suverénním poměrem 12:5 a na krk si pověsili bronzové medaile, cenný kov tak slaví už popáté z posledních šesti ročníků.

 
 
 
Zápas č. 6  •  so 7.6.2014  •  16:30  •  Online přenos utkání
USA
12:5
Švédsko
 
Čtvrtiny: 3:2, 3:2, 2:1, 4:0
USA: Kuhn III – Siemer, Cadiz, Kavaya, Thompson – Noe, Novak, Kettler, Lee – Spezia, White, Burnett, Rodriguez.
Švédsko: Kruse (25. Ollikainen) – Lilja, Sjören, Nilsson, Höglund – Gunnarsson, Svensson, Axelsson, Berglund – Erkgards, Bejmo, Wall, Eriksson – Johnsson, Kokkonen.
Branky a asistence: 2. White (Rodriguez, Burnett), 7. Noe, 12. Thompson (Noe), 17. Noe (White, Kuhn), 23. Rodriguez (White, Spezia), 24. Lee (Cadiz, Siemer), 32. Rodriguez (Spezia, Burnett), 36. Lee (Novak, Noe), 38. Spezia (Burnett, Rodriguez), 42. Spezia (White), 43. Siemer (Cadiz, Thompson), 45. Lee (Novak, Noe) – 7. Eriksson (Wall, Erkgards), 9. Berglund, 13. Sjören (Nilsson, Lilja), 14. Berglund (Gunnarsson), 35. Gunnarsson (Axelsson, Lilja).
Střely: 29:20 (8:4, 9:4, 5:6, 7:6).
Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0.
Rozhodčí: Scott (AUS), Kralj (SLO). Diváků: 300.

Fotogalerie

 

Komentář

Už od prvních minut byl všem divákům zcela jasné, že soupeři se v útočných choutkách nebudou zrovna dvakrát krotit. Američanům nevadilo, že jdou hned v první minutě do oslabení, a sami udeřili z hokejky Matta Whita.

A postupně se rozjely parádní gólové hody. Zvýšení, které zařídil Travis Noe, přišlo po úderech Robin Walla a Carla Berglunda vniveč. A když na gól Grega Thompsona odpověděli Robin Sjören a znovu Carl Berglund, Švédové najednou vedli 4:3!

To však bylo nejen poprvé, ale také naposledy, co reprezentanti Tří korunek v zápase vedli. Travis Noe totiž zvládl rychle odpovědět a před druhou pauzou získaly Spojené státy klíčový náskok díky brankám Rafaela Rodrigueze a Patricka Leea.

Po dalším úspěchu Rafaela Rodrigueze sice Filip Gunnarsson ještě vykřesal jiskřičku naděje, ale závěr souboje patřil jen a jen Američanům. Dvakrát Patrick Lee, dvakrát Tyler Spezia a John Siemer připravili frustrovaným Seveřanům pořádnou nálož. „Vyhrál lepší tým. Nemyslím, že bychom byli nervózní, ale Američanům to utkání sedlo skvěle,“ neváhal uznat sílu soupeře švédský forvard Johan Lilja.

Útočník Spojených států Travis Noe, který se loni zásadním způsobem zasloužil o zisk nejcennějšího kovu, byl i letos velmi důležitým článkem svého týmu. „Jsem moc rád, že jsme turnaj zakončili vítězstvím. Zápas se nám povedl skvěle. Ambice jsme měli ještě vyšší, ale každá medaile znamená skvělý pocit,“ prohlásil americký sympaťák.

Ohlasy trenérů

Joe Cook (USA): Předpokládali jsme, že budeme ve finále, to byl náš cíl, takže raději bych nás samozřejmě viděl hrát až po tomto zápase. Ale jsem rád, že jsme získali alespoň bronz, protože Švédsko na turnaji ukázalo, že je silný tým s kvalitními hokejisty.

Björn Östlund (Švédsko): Jsme určitě zklamaní, protože jsme sem přijeli pro zlatou medaili. Se čtvrtým místem nemůžeme být už vůbec spokojení, měli jsme určitě na víc. Je pravda, že Američané dnes opravdu skvěle bruslili, čímž nás přehrávali. V tom vidím největší problém.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies