07.06.2014 | Tomáš Lichnovský

Chorvatsko po vyrovnané bitvě s Lotyši slaví bronz Divize I

V zápase o třetí místo první divize se střetly výběry Chorvatska a Lotyšska. Vyrovnané utkání s těsným výsledkem 4:3 rozhodl až čtyři minuty před koncem svým druhým gólem v utkání chorvatský útočník Ivan Jankovič. Chorvaté v zápase třikrát prohrávali, ale Lotyši své vedení ani jednou nedokázali udržet. „Byl to hodně vyrovnaný zápas a bronzové medaile jsou pro nás velkým úspěchem!“ ví chorvatský trenér Marko Sertič.

 
 
 
Zápas č. 6  •  so 7.6.2014  •  12:00  •  Online přenos utkání
Chorvatsko
4:3
Lotyšsko
 
Čtvrtiny: 1:2, 1:0, 1:1, 1:0
Chorvatsko: Tomljenovič – Jačmenjak, Srketič, Miličič, Kopajtič – Tadič, Trstenjak, Šišeta, Čunko – Škrapec, Šilovič, Novotný, Jankovič – Polašek.
Lotyšsko: Kazanovs – Batraks, Ogorodnikovs, Šancovojs, Fadejevs – Begovs, Koniševs, Zvirbulis, Bullitis – Vasilonoks, Mitrovs, Bušs, Cimermanis.
Branky a asistence: 11. Janković (Škrapec, Novotný), 24. Čunko (Jačmenjak), 33. Jačmenjak (Kopajtič), 44. Jankovič (Trstenjak, Jačmenjak) – 1. Batraks (Fadejevs, Begovs), 6. Koniševs (Ogorodnikovs, Zvirbulis), 30. Fadejevs (Begovs, Šancovojs)
Střely: 25:17 (5:7, 8:1, 7:2, 5:7).
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Pering (GBR), Christiansen (CAN).

Fotogalerie

 

Komentář

Prvním střelcem utkání se stal už v 1. minutě Arturs Batraks, který si najel z pravé strany před branku Tomljenoviče a propálil jej střelou tahem pod lapačku. Se dvěma chorvatskými obránci si na hranici brankoviště poradil Vladislavs Koniševs a obloučkem překonal ležícího chorvatského brankáře podruhé. Za Chorvaty snížil přesně v čase 11:00 střelou z mezikruží nad lapačku Kazanovse útočník Ivan Jankovič.

Ve druhé části dlouho gól nepadl především díky zodpovědným obranám obou týmů. Za Lotyše se neprosadil rychlou střelou z vrcholu levého kruhu Zvirbulis a na druhé straně se do podobné situace dostal také Tadič. K vyrovnání došlo až ve 24. minutě zásluhou Tomislava Čunka, který překonal Kazanovse kličkou a následnou střelou mezi betony. Vedení mohl Lotyšům vrátit Koniševs, když přebruslil chorvatskou obranu a dostal se až před Tomljenoviče, ale střelou z backhandu netrefil bránu.

Třetí čtvrtina se nesla ve stejném duchu jako předchozí dvě. Oba týmy si vytvořily slibné šance a na obou stranách přibyly dvě branky. Nejdříve ve 30. minutě vrátil lotyšskému týmu vedení Alexandrs Fadejevs, kterému křižně přihrál před poloprázdnou branku Begovs, a o tři minuty později srovnal krásným gólem z blafáku na 3:3 Igor Jačmenjak. O bronz první divize bojovaly dva rovnocenné týmy.

Na začátku poslední dvanáctiminutovky se až před Tomljenoviče prokličkoval Fadejevs, ale chorvatský brankář se jeho naznačením nenechal rozhodit a zasáhl betonem. Rovněž brankář na druhé straně podržel svůj tým proti pokusu Jankoviče, který si vybruslil od levého mantinelu směrem do středu a vystřelil příklepem – puk skončil ztlumen na Kazanovsově hrudi. Čtyři a půl minuty před koncem se Chorvatům povedla pěkná útočná akce, když Trstenjak přihrál před branku na teč Ivanu Jankovičovi a ten vsítil do lotyšské branky k levé tyči bronzový gól.

„Lotyši hráli nepříjemný hokej, díky kterému se dostali do vedení. Prakticky celý zápas soupeř vedl, ale my jsme se nevzdávali a nakonec to přineslo své ovoce. Za bronz jsme nesmírně šťastní,“ radoval se po zápase nahrávač na poslední bronzovou branku Niksa Trstenjak.

Ohlasy trenérů

Marko Sertič (Chorvatsko): Byl to velmi těžký zápas. Třikrát jsme prohrávali a museli dotahovat soupeřův náskok. Nakonec se nám to povedlo a dokázali jsme i vstřelit vítězný gól, takže v našem týmu panuje spokojenost. Byl to hodně vyrovnaný zápas a bronzové medaile jsou pro nás velkým úspěchem, protože jsme naposledy získali medaile před čtyřmi roky na šampionátu ve Švédsku.

Romans Glazkovs (Lotyšsko): Byl to z naší strany dobrý zápas. Šlo ale o to, který tým udělá chybu, a udělali jsme ji my. Se čtvrtým místem jsme však rozhodně spokojeni, protože na mistrovství jsme letos byli vůbec poprvé v historii. Co se týče šampionátu, všechno tady v Pardubicích bylo skvělé. Organizace, veškerý servis kolem týmu, všechno bylo na vysoké úrovni.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies