05.06.2014 | Martin Schwarz

Chorvatsko zvládlo čtvrtfinálovou misi, postup sebralo Japoncům

První čtvrtfinálovou bitvu na Mistrovství světa v Pardubicích svedla mužstva Chorvatska a Japonska. Zatímco Jihoevropané nastupovali do kritického klání šampionátu z výše nasazené pozice, asijský výběr byl nucen vzdorovat mírnému favoritovi celého zápasu. Už během úvodní poloviny střetnutí měli navrch hráči od Jadranu a svou pozici následně potvrdili. Nad Japonskem zvítězili konečných 5:1 a postupují do semifinálových bojů.

 
 
 
Zápas č. 4  •  čt 5.6.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání
Chorvatsko
5:2
Japonsko
 
Čtvrtiny: 2:0, 0:1, 2:0, 1:1
Chorvatsko: Tomljenović – Srketić, Polašek, Kopajtić, Miličić – Tadić, Trstejnak, Čunko, Šišeta – Škrapec, Šilović, Novotny, Janković.
Japonsko: K. Osawa – Nišinaga, G. Cučimoto, Ohto, Kawaguči – Kobajaši, Suzuki, T. Osawa, Kohda – Kuribajaši, Ušidžima, Asanuma, Jonejama – Aoki.
Branky a asistence: 8. Tadić (Čunko, Trstenjak), 9. Janković (Novotny), 30. Srketić (Čunko, Šišeta), 32. Novotny (Šilović, Janković), 42. Trstenjak (Čunko, Kopajtić) – 16. G. Cučimoto (Kawaguči, Nišinaga), 45. Jonejama (Nišinaga)

Vyloučení: 3:2, navíc Šilović (CRO) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Würtherle (CZE), Scott (AUS).

Fotogalerie

 

Komentář

Oba mančafty dobře věděly, s jakým posláním míří do čtvrtfinálové bitvy, právě utkání tohoto typu většinou rozhodují o úspěchu či neúspěchu na turnaji. A tak se dala zcela chápat počáteční opatrnost na obou stranách barikády. První oslavy a zdvižené ruce nad hlavou proběhly až ke konci úvodní čtvrtiny, trefil se chorvatský Marko Tadič, následně po něm skóroval Ivan Janković. Chorvatské barvy tak braly po prvních dvanácti minutách vedení 2:0.

Zanedlouho se dočkali i svěřenci japonského trenéra, Gentaro Cučimoto upravil na 1:2 z pohledu země vycházejícího slunce, když protlačil touš do sítě v přesilové hře. Hody v početní převaze naopak prováhala sestava od Jadranu, když nepotrestala vyloučení soupeře. Rozdíl po polovině střetnutí činil jedinou branku.

Na další gólové ovoce si přítomní diváci a fanoušci museli počkat až do závěru předposlední dvanáctiminutovky, v tu chvíli dostal líbivou přihrávku na svou hůl Fran Srketič, jenž ukázkově zavěsil do horní poloviny japonské klece. Před třetí sirénou byl stav dokonce 4:1, chorvatský čtvrtý zásah poslal u tyče do odkryté sítě Jan Novotny.

Stejně jako předchozí čtvrtiny, ani ta poslední nezačala brankovým potěšením. Až v její polovině Chorvatsko konečně pečetilo výhodu přesilové hry. Krásnou kombinaci poslal za gólmana Osawu Niksa Trstenjak. Japonská posádka stihla díky Šonsuke Jonejamovi korigovat jen na 2:5, Jihoevropané ukormidlovali svou loď a míří vstříc semifinále. Chorvatsko pochopitelně bylo spokojené. "Narazili jsme na nepříjemně hrajícího soupeře, ale nakonec jsme ho udolali hlavně kvůli naší dobré střelecké formě," měl jasno Ivan Janković.

Ohlasy trenérů

Marko Sertic (Chorvatsko): Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale prokázali jsme velké odhodlání vyhrát. Japonci dobře bruslili a dělali nám velké problémy, ale my jsme se celý zápas drželi své hry, díky které jsme proměnili všechny velké šance. Jsem na kluky pyšný a věřím, že tímto vítězstvím to nekončí.

Kan Nakadžima (Japonsko): Dnešní utkání bylo velmi náročné a těžké, protože, jak jste viděli, hráli jsme s těžkým soupeřem. Soupeř na rozdíl od nás proměňoval šance a my málo stříleli.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies