06.06.2014 | Daniel Horažďovský

Švédové nestačili vymazat nepříznivé skóre a finále si zahraje tým Finska

Finové byli jako vítězové skupiny B, ve které se mimo jiné také jednou utkali se Švédy, bráni za favority. Utkání se však dlouho odehrávalo bez branek. Až po trefě Markuse Jokinena se začalo hýbat skóre. Finové utekli do čtyřbrankového náskoku a vypadalo to, že o prvním finalistovi není pochyb. Švédové ale zatli zuby a dvěma góly zdramatizovali závěr utkání. Na víc se ale hráči Tre Kronor nezmohli a utkání prohráli 2:4.

 
 
 
Zápas č. 5  •  pá 6.6.2014  •  15:00  •  Online přenos utkání
Finsko
4:2
Švédsko
 
Čtvrtiny: 0:0, 1:0, 2:0, 1:2
Finsko: Hovi – Penttinen, Aalto, Jokinen, Joki-Erkkilä – Pukka, Markkanen, Virtala, Strömberg – Saarinen, Partanen, Miettinen, Lohtander – Pellinen, Laakkonen.
Švédsko: Ollikainen – Lilja, Sjören, Nilsson, Höglund – Gunnarsson, Svensson, Axelsson, Beglund – Erkgards, Bejmo, Wall, Eriksson – Johnsson, Kokkonen.
Branky a asistence: 15. Jokinen (Joki-Erkkila), 29. Saarinen (Virtala), 30. Pellinen (Laakkonen, Pukka), 37. Jokinen – 40. Nilsson (Berglund, Lilja), 43. Sjören (Erkgards)
Střely: 21:37 (9:7, 6:10, 8:7, 6:13).
Vyloučení: 2:4, navíc Axelsson (SWE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Prchal (CZE), Morrison (USA).

Fotogalerie

 

Komentář

Před utkáním byli mírnými favority hráči Finska. Vítězové své skupiny ovšem hráli vyrovnanou partii s týmem třech korunek. Dlouho se skóre neměnilo, obě mužstva dobře bránila. První branku obstaral až rychlým a neočekávaným výpadem v oslabení Markus Jokinen.

Finové dlouho střežili svůj jednobrankový náskok, který na kostce vydržel i přes nápor Švédu na začátku druhé poloviny. Naopak Finové začali střílet góly. V rychlém sledu po sobě se trefili Jesse Saarinen a Ossi Pellinen a Finové tak nabyli luxusní náskok. Švédská snaha se hráčům ve žlutém nedala upřít, další branku však přidali opět Finové. O čtvrtý pokus se postaral Markus Jokinen svým druhým gólem v utkání.

Švédové ale své zbraně nesložili a utkání zdramatizovali. Dvěma góly Marcuse Nilsona a Robina Sjörena dostal závěr utkání rázem opačný náhled. Švédové byli nebezpeční, ale další branku se jim přidat nepodařilo. „Podali jsme výborný týmový výkon," řekl po utkání Sasu Hovi.

Ohlasy trenérů

Timo Nurmberg (Finsko): Za postup do finále jsem nesmírně šťastný. Jsem pyšný na svůj tým. Je sice pravda, že jsme hráli v závěrečné části špatně, ale předchozí tři čtvrtiny byly z naší strany povedené a my si došli pro zasloužené vítězství. Je úplně jedno koho dostaneme do finále. Jak Kanaďané, tak Američané jsou nesmírně silní, takže se musíme soustředit hlavně na svůj výkon a zlepšit hru s pukem.

Björn Östlund (Švédsko): Odehráli jsme lepší zápas než první vzájemný s Finskem v základní skupině, ale naprosto nás zradila koncovka. V první a ve druhé čtvrtině jsme měli mnoho šancí na vstřelení gólu, ale to se nám nepovedlo a právě tento faktor podle mě rozhodl. Doufám, že se do zápasu o třetí místo ponaučíme ze svých chyb a získáme bronzové medaile právě my.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies