06.06.2014 | Petr Dejnožka

Semifinálová přestřelka zámořských týmů přinesla finálovou účast Kanadě

Druhé semifinále světového šampionátu bylo ve znamení gólových hodů, Spojené státy sehrály s Kanadou vyrovnaný duel, který dospěl až do samostatných nájezdů. Po nich mohli slavit hráči javorových listů postup do finále mistrovství světa!

 
 
 
Zápas č. 5  •  pá 6.6.2014  •  17:00  •  Online přenos utkání
USA
5:6sn
Kanada
 
Čtvrtiny: 2:2, 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0
USA: Kuhn (Lane) – White, Spezia, Rodriguez, Burnett – Noe, Cadiz, Lee, Kettler – Novak, Siemer, Kavaya, Thompson
Kanada: Leggat (Nixon) – Terry, Woods, French, Luscombe – Baumgartner, Hammond, Henderson, Rauckman – Foote, Draper, Corbeil, Sheen – Carlson
Branky a asistence: 9. White (Noe, Lee), 9. Kavaya (Novak), 20. Spezia (Cadiz, Kavaya), 30. Lee (Noe, Kettler), 38. Noe (Lee) – 7. Sheen (Woods, Hammond), 12. Woods (Terry), 24. Foote (French), 29. Terry (Dammond), 35. Luscombe (French)
Střely: 26:19 (6:5, 5:3, 8:5, 5:2 - 2:3).
Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Würtherle (CZE), Singer (GER). Diváků: 250.

Fotogalerie

 

Komentář

Druhý semifinálový souboj začal v hlavní hale pardubické ČEZ Areny opatrně, vše nastartovalo až americké vyloučení a perfektně provedená přesilovka javorových listů. Bleskovou kombinaci přetavil ve vstřelení vedoucí branky Kyle Sheele. Na odpověď favorizovaného celku se příliš dlouho čekat nemuselo, navíc byla o to razantnější. Dva góly v rozmezí deseti vteřin se do střeleckého účtu se konkrétně zapsali Matt White a Peter Kavaya.

V samotném závěru úvodního dějství kati českého národního týmu umazali náskok svého soka, když svůj důraz prokázal Thomas Woods. Pohledné semifinálové utkání pokračovalo podobnými brankovými hody také v dalších částech souboje, na vedoucí gól Tylera Spezii odpověděl dvanáct vteřin před druhou sirénou Josh Foote.

Z vedení se ani jeden z celků příliš dlouho neradoval, krátce po další vedoucí brance Chrise Terryho bravurně reagoval Američan Patrick Lee, jenž upravoval skóre ve 30. minutě již na 4:4. Přelévání skóre ze strany na stranu pokračovalo, duel nakonec po gólech Luscombeho a Noa dospěl až do prodloužení a samostatných nájezdů.

V nich si lépe počínali hráči Kanady, která tak po dalších nájezdech postoupila až do finále světového šampionátu! „Leggat je velký brankář, postavil se mi a já neměl moc možností, kam střílet. Pochytal hodně střel, díky němu je Kanada ve finále. Na zápas o bronz budeme připravení, chceme Švédy porazit,“ prohlašuje smutný hrdina amerického výběru Matt White.

Na druhé straně panovala mnohem větší spokojenost. Svůj nájezd a celé semifinálové klání okomentoval Thomas Woods: „Mám několik zakončení, které se vždy snažím udělat. Čekal jsem, které místo mi brankář otevře a pak jsem se naštěstí trefil. Je to skvělý pocit, trefit se v takovém zápase proti Americe.“

Ohlasy trenérů

Joe Cook (USA): Jsme opravdu zklamaní. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas zvrátili na svou stranu, ale bohužel jsme je neproměnili. Snažíme se hodně držet kotouč, ale někdy to bylo možná až moc. Nikdo z nás nepřijel pro bronz, chtěli jsme zlato, ale nedá se nic dělat. Do zápasu o bronz dáme všechno, chceme vyhrát poslední zápas turnaje. Kluci hrají za USA, to je jejich motivace.

Jason Stephens (Kanada): Je to skvělý pocit, po roční pauze si znovu zahrát o zlato, navíc po výhře nad USA. Mají skvělé hráče, realizační tým a hlavně trenéra světové třídy. Pro mě byla zábava takový zápas koučovat. Měli jsme jednoduchý plán, drželi jsme trpělivě své pozice a čekali na šance. To se vyplatilo ve třetí čtvrtině, ve které jsme otočili skóre. Ve finále čekám výborný zápas, Finsko má také skvělý tým.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies