05.06.2014 | Petr Dejnožka

Slovinsko potvrdilo roli favorita a sedmi góly poslalo Brazílii do boje o udržení

Dalším semifinalistou Divize I se stal tým Slovinska. Ve čtvrtfinálovém zápase si Brazílie odnesla sedmigólový příděl, který se rodil zejména v závěrečné čtvrtině. Právě Jihoameričany tak čeká souboj o udržení a oprávnění startu na následujícím světovém šampionátu.

 
 
 
Zápas č. 4  •  čt 5.6.2014  •  17:00  •  Online přenos utkání
Slovinsko
7:1
Brazílie
 
Čtvrtiny: 0:0, 1:0, 3:1, 3:0
Slovinsko: Pavlič (Trelc) – Kralj, Lončar, Erman, Berlisk – Krivic, Sotlar J., Simsič, Vedlin – Sotlar N., Koren, Frol, Ferjanič – Igličar
Brazílie: Ruane (Goncalves) – Custodio, Guilardi, Guzman, Almeida Filho – Araujo, Brandao, Geraldini, Gomes – Andrade, Polido, De Magalhaes, Vasconcleos – Dos Santos, Silva
Branky a asistence: 24. N. Sotlar (Koren, Ferjanič), 27. Krivič (Simsič, Vedlin), 29. J. Sotlar (Simsič), 36. Vedlin (Simsič, Krivič), 41. Simsič (Krivič, J. Sotlar), 44. Vedlin (J. Sotlar), 47. Kralj (Vedlin, Erman) – 31. Guilardi (Guzman)
Střely: 26:14 (5:2, 6:3, 6:7, 9:2).
Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Virta (FIN), Wittmann (GER). Diváků: 120.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvodní okamžiky čtvtfinálového střetnutí začaly lépe pro outsidera, který držel se Slovinci krok. Své příležitosti však ve vedoucí branku přetavit nedokázal, a tak přišel chvíli před koncem druhé čtvrtiny trest. Přesně třiadvacet vteřin před sirénou dostal kotouč do brazilské sítě Nejc Sotlar, který využil milimetrově přesné přihrávky svého spoluhráče. Z gólu do šatny se Jihoameričané vzpamatovávali velmi těžko, což se projevilo na začátku dalšího dějství.

V rozmezí tří minut přidali aspiranti na postup do elitní divize dva góly, mezi střelce se zapsal Gregor Krivič a posléze také Jure Sotlar, který využil hrubého zaváhání brazilské defenzívy. Následně přišel čas také pro Brazílii. Jose Guilardi se štěstím propasíroval kotouč za záda brankáře Pavliče a vykřesal tím pro svůj tým drobnou jiskřičku naděje.

Tu však velmi rychle srazil znovu na bod mrazu Domen Vedlin, který šťastným nahozením z velké vzdálenosti rozvlnil síťku za brankářem Ruanem. Čtvrtá čtvrtina se následně stala spíše formalitou, Slovinci prokázali svoji kvalitu a soupeře si dokázali pohlídat. Navíc ještě přidali další tři branky, o které se smírně podělili Rok Simsič, Domen Vedlin a Matič Krajl. Slovinsko tak porazilo Brazílii vysoko 7:1 a zahraje si semifinále, na soupeře naopak čeká pouze boj o udržení.

Ohlasy trenérů

Aleš Fajdiga (Slovinsko): Abych řekl pravdu, byl to pro nás těžký zápas. Brazílie do utkání vstoupila velice dobře, měli dobrou taktiku. Poctivě bránili a my jsme se dlouho nemohli prosadit, přestože jsme měli nějaké šance. Vlastně jsme měli devadesát procent zápasu puk na hokejce, ale bohužel pro nás jsme nedokázali dlouho dát gól.

Jeffrey Prime (Brazil): Mají velmi talentovaný tým. My jsme se snažili hrát v té první půlce hodně z obrany, aby nebylo skóre moc vysoké, ale jakmile jich pár vstřelili, museli jsme to otevřít a oni ukázali svůj talent. Mají velmi dobrý tým.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies