06.06.2014 | Marek Votke

Slováci vymazali tříbrankovou ztrátu, ale na výhru to nestačilo. Radují se Němci

Zajímavý zápas v rámci bojů o udržení v TOP Divizi byl k vidění hodinu po pátečním poledni mezi Slovenskem a Německem. Němci si v první polovině vypracovali vedení 3:0 a zdálo se být rozhodnuto, ale Slováci manko během úvodních tří minut ve třetí části vymazali a stali se rovnocenným soupeřem. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl Fabio Carciola. Němci tak slaví udržení a Slovensko bude muset ještě o udržení bojovat v rozhodujícím zápase.

Zápas č. 5  •  pá 6.6.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání
Slovensko
4:5sn
Německo

Čtvrtiny: 0:1, 0:2, 3:0, 1:1 - 0:0
Slovensko: Ondrejka – Mrázik, Ručkay, Šiller, Haring – Jaško, Novák, Holovič, Prokop – Preisinger, Novajovský, Šimůnek, Růžička.
Německo: Ower – Seifert, Streicher, Pfleger, Huba Sekesi – F. Carciola, Jiřík, A. Carciola, Brandt – Jeske, Borrmann, Baier, Brazda – Poetzel, Horka Sekesi.
Branky a asistence: 25. Šimůnek (Ručkay, Mrázik), 26. Prokop (Novák, Jaško), 27. Ručkay (Mrázik), 47. Novajovský (Preisinger, Holovič) – 8. Seifert, 17. Baier (Brazda, Jeske), 21. F. Carciola (Brandt, Jiřík), 38. A. Carciola (Pfleger), rozh. náj. F. Carciola
Střely: 37:20 (9:3, 6:5, 9:8, 9:2 - 4:1).
Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kralj (SLO), Christiansen (CAN).

Zápasem o udržení mezi Slovenskem a Německem odstartoval program předposledního dne šampionátu v Pardubicích. Slovákům vstup do utkání znovu nevyšel tak, jak by si představovali a po první čtvrtině prohrávali 0:1, když se v 8. minutě prosadil Patrick Seifert.

Svou převahu Němci potvrdili i ve čtvrtině druhé. Slováci se sice snažili hrát aktivně v útočné fázi, ale góly napadaly na druhé straně. Na 2:0 pro Němce zvýšil Yannik Baier a zhruba čtyři minuty po něm uzavřel gólový účet první poloviny zápasu Fabio Carciola.

Nástup Slováků do třetí části byl ale raketový. Po sedmačtyřiceti vteřinách rozjásal nejprve své spoluhráče Roman Šimůnek a jen pár okamžiků po něm kontaktní branku vstřelil Juraj Prokop. Za další minutu potom definitivně tříbrankovou ztrátu vymazal Jakub Ručkay. „Řekli jsme si, že musíme víc bruslit, když oni stojí. Začali jsme to házet na bránu, padlo to tam, byli jsme zpátky v zápase,“ pověděl na tiskové konferenci kapitán Slováků Miroslav Preisinger.

V poslední čtvrtině byli Slováci znovu hodně aktivní, ale do vedení šli znovu Němci díky gólu Adriana Carcioly. Slováci se ovšem nevzdali a zhruba dvě minutky před koncem základní hrací doby poslal zápas do prodloužení Peter Novajovský.

V pětiminutové nadstavbě byl k vidění taktéž velice vyrovnaný souboj o každý centimetr plochy a časomíra poslala zápas až do samostatných nájezdů. Ty rozhodl Fabio Carciola a udržení tak mohou slavit Němci. „V kabině je pochmurná nálada. Jsme zklamaní, protože myslím, že jsme byli lepší. Zápas jsme prohráli jen kvůli třem povedeným protiútokům soupeře,“ okomentoval smutně konec utkání Preisinger.

Georg Holzmann (Německo): Měli jsme výborný start do utkání. Dobře jsme bránili. Zaspali jsme tři minuty, kdy Slovensko vyrovnalo. Naštěstí jsme se opět vrátili zpět do hry. Měli jsme také hodně štěstí, hlavně při samostatných nájezdech. Od rána jsme se naprosto koncentrovali na dnešní zápas. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Inline je rychlá hra a může se v ní stát cokoliv během malé chvíle. Musím říct, že jsme měli hlavně štěstí.