Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

8.6.Možnost trénovat maďarský tým? Vyznamenání a velká pocta, přiznává Miroslav VybíralMartin VoltrReprezentace Maďarska byla na mistrovství v České republice největším překvapením v tom negativním smyslu, jako jeden z adeptů na postup mezi elitu skončila v Divizi I až na šestém místě. Tým nastupuje na světových šampionátech IIHF pod vedením českého trenéra Miroslava Vybírala, který je shodou okolností právě v Pardubicích doma. Byť letos na úspěch nedosáhl, rozhodně ho může těšit vývoj inline hokeje v Maďarsku. Jaká bude jeho další cesta?
8.6.Týmy nám poděkovaly za organizaci, pronesl předseda organizačního výboru Jiří BesserPetr DejnožkaMistrovství světa 2014 v inline hokeji v České republice uzavřelo svoje brány. Znovu po třech letech byly Pardubice opět centrem všeho hokejového dění, jako předseda organizačního výboru na pořadatelství dohlíží Jiří Besser. Během závěrečného dne šampionátu proběhl obsáhlý rozhovor o pořádání mistrovství a spokojenosti Mezinárodní hokejové federace.
7.6.Trenér Petr Hemský se ohlíží za mistrovstvím: Ostudu jsme určitě neudělaliMartin VoltrČeská reprezentace nemůže své účinkování na domácím šampionátu považovat za úspěšné. Přestože však opět vypadla ve čtvrtfinále s Kanadou, mladý tým se v Pardubicích nepředvedl ve špatném světle. Jak podotýká hlavní trenér Petr Hemský, mužstvo představuje do budoucna velkou perspektivu.
7.6.Slovensko díky dvěma Novákovým gólům otočilo zápas s Británií a udrželo se v elitní diviziSVK - GBR 2:1, 6.kolo | Tomáš PavlíkSlovenský tým musel po páteční prohře s Německem bojovat o setrvání v TOP divizi s Velkou Británií. Ta sehrála pravděpodobně nejlepší utkání na celém turnaji, avšak ani tentokrát se jí zvítězit nepodařilo a padá do Divize I. O výhře Slováků rozhodl dvěma góly Filip Novák, rozhodující trefu zaznamenal pouhých 28 vteřin před závěrečným hvizdem.
7.6.Lotyšský inline slaví udržení. Hraje se u nás teprve od roku 2008, prozrazuje jeho otecTomáš PavlíkRozhovor pro oficiální web mistrovství světa v inline hokeji poskytl generální manažer lotyšského týmu Andris Antonevics. Dvaačtyřicetiletému muži mohou být v jeho rodné zemi velice vděční, neboť právě on položil v Lotyšsku základy inline hokeje. Leckoho by možná překvapilo, že se to stalo v podstatě nedávno. Inline funguje v tomto hokejovém státě teprve od roku 2008. Antonevics se navíc vyjádřil třeba i k pardubickému šampionátu, Lotyšům se tu podle jeho slov velice líbí.
7.6.Chorvatsko po vyrovnané bitvě s Lotyši slaví bronz Divize ICRO - LAT 4:3, 6.kolo | Tomáš LichnovskýV zápase o třetí místo první divize se střetly výběry Chorvatska a Lotyšska. Vyrovnané utkání s těsným výsledkem 4:3 rozhodl až čtyři minuty před koncem svým druhým gólem v utkání chorvatský útočník Ivan Jankovič. Chorvaté v zápase třikrát prohrávali, ale Lotyši své vedení ani jednou nedokázali udržet. „Byl to hodně vyrovnaný zápas a bronzové medaile jsou pro nás velkým úspěchem!“ ví chorvatský trenér Marko Sertič.
7.6.Exotika v Pardubicích! Je to tu úžasné, libují si brazilské fanynkyDaniel HoražďovskýNa šampionátu odstartovala také mužstva z jiných kontinentů, než je jen Evropa. Proto je i cesta některých fanoušků velmi dlouhá a klikatá. I přes to se několik odvážných na šampionát přijelo podívat a hlavně si ho užít. Hlavním tématem bylo překvapení turnaje, za které každý z otázaných označil Lotyšsko.
7.6.Slovinsko se po jednoznačném vítězství nad Austrálií vrací mezi elituSLO - AUS 10:5, 6.kolo | Petr DejnožkaPoslední utkání Divize I skončilo radostí Slovinska. V utkání proti Austrálii nasázeli svěřenci Aleše Fajdigy soupeři deset branek a po zásluze se tak radují z postupu do Top Divize pro následující světový šampionát. Austrálie se za výkon rozhodně stydět nemusí, jedná se totiž o nejlepší výsledek protinožců v jejich inline hokejové historii.
7.6.Bronzová útěcha pro obhájce: Američané si smlsli na Třech korunkáchUSA - SWE 12:5, 6.kolo | Martin VoltrHokejisté Spojených států přijeli do Pardubic v roli vrchního favorita na zlato a obhajobu mistrovského titulu. Byť se jim cíl nesplnil, domů se s prázdnou vracet nebudou. Přestřelku se Švédskem totiž ovládli suverénním poměrem 12:5 a na krk si pověsili bronzové medaile, cenný kov tak slaví už popáté z posledních šesti ročníků.
7.6.Titul světového šampiona získalo po finálové vřavě Finsko!FIN - CAN 6:2, 6.kolo | Martin SchwarzFanoušci poctivého inline hokeje v Pardubicích se během sobotního večera dočkali! Po týdenním maratonu mezinárodního šampionátu nastal den, který tradičně patří těm úplně nejlepším. Ve finálové bitvě TOP divize na sebe narazily mančafty Finska a Kanady, které svedly bitvu o kýžený primát. Východočeská hala sledovala herně vyrovnanou podívanou. Titul mistrů světa pro rok 2014 uzmuli hráči Finska, porazili javorové listy 6:2.
7.6.Známe jména nejlepších hráčů turnaje. Češi v seznamu chybíTomáš LichnovskýPo odehrání finálových utkání došlo tradičně k vyhlašování nejlepších hráčů turnaje. Ocenění pro nejlepšího útočníka, obránce a brankáře udělil direktoriát v obou divizích zvlášť, takže známe celkem šest oficiálních jmen. Tito hráči byli podle IIHF oporami svých týmů a zaslouží si individuální ocenění.
7.6.Finové čekali na zlato jedenáct let. Snad to další přijde zase za rok, věří trenér Timo NurmbergMartin VoltrLoni museli bojovat v klíčovém zápase o udržení v elitní skupině, letos nenašli během celého šampionátu přemožitele. Hokejisté Finska po finálovém vítězství nad Kanadou zcela po zásluze oslavili zlaté medaile. Naposledy se jim to podařilo před jedenácti lety, kdy u toho také byl současný trenér Timo Nurmberg – ale ještě jako hráč!
6.6.Chtěl bych si ještě někdy zahrát v Česku, říká slovinský brankář Tomaž TrelcTomáš Lichnovský„Můžeme česky?“ ptám se. „Určitě, není problém!“ zněla první odpověď mladého slovinského brankáře Tomaže Trelce na začátku našeho rozhovoru. Po čtvrtfinálovém utkání první divize, ve kterém Slovinsko porazilo 7:1 Brazílii, jsme se zastavili mezi střídačkami. Mladý brankář sice do zápasu nenastoupil, ale přesto je ve slovinském mužstvu něčím výjimečný. Několik let totiž působil v České republice v dresu Přerova, Olomouce a Českých Budějovic, takže má se zdejším prostředím leccos společného...
6.6.Slováci vymazali tříbrankovou ztrátu, ale na výhru to nestačilo. Radují se NěmciSVK - GER 4:5, 5.kolo | Marek VotkeZajímavý zápas v rámci bojů o udržení v TOP Divizi byl k vidění hodinu po pátečním poledni mezi Slovenskem a Německem. Němci si v první polovině vypracovali vedení 3:0 a zdálo se být rozhodnuto, ale Slováci manko během úvodních tří minut ve třetí části vymazali a stali se rovnocenným soupeřem. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl Fabio Carciola. Němci tak slaví udržení a Slovensko bude muset ještě o udržení bojovat v rozhodujícím zápase.
6.6.Maďarsko se vítězstvím 12:2 nad Japonci udrželo v první diviziHUN - JPN 12:2, 5.kolo | Tomáš LichnovskýNekompromisním výsledkem 12:2 rozhodli Maďaři o svém setrvání v první divizi pro MS v inline hokeji 2015 ve finském Tampere. Smutný konec letošního šampionátu tak musí zkousnout Japonsko, které se tím pádem nastávajícího mistrovství nezúčastní a navíc se bude muset asijský tým kvalifikovat pro mistrovství za dva roky. „Není lehké prohrát v takto důležitém utkání, protože každý se chtěl udržet ve skupinách pro mistrovství světa. Nicméně celý kádr je moc rád, že se tohoto mistrovství světa mohl zúčastnit,“ říká japonský brankář Kotaro Cučimoto.
6.6.Švédové nestačili vymazat nepříznivé skóre a finále si zahraje tým FinskaFIN - SWE 4:2, 5.kolo | Daniel HoražďovskýFinové byli jako vítězové skupiny B, ve které se mimo jiné také jednou utkali se Švédy, bráni za favority. Utkání se však dlouho odehrávalo bez branek. Až po trefě Markuse Jokinena se začalo hýbat skóre. Finové utekli do čtyřbrankového náskoku a vypadalo to, že o prvním finalistovi není pochyb. Švédové ale zatli zuby a dvěma góly zdramatizovali závěr utkání. Na víc se ale hráči Tre Kronor nezmohli a utkání prohráli 2:4.
6.6.Brazílie nekladla Rakousku příliš velký odpor a příští rok se na šampionátu neukážeAUT - BRA 5:1, 5.kolo | Tomáš PavlíkV zápase o udržení po většinu dobu vládl rakouský tým, který také nakonec v poklidu zvítězil. O svém triumfu rozhodli svěřenci Andrease Wannera zejména ve druhé čtvrtině, ve které vstřelili svému soupeři hned čtyři branky. Na mistrovství světa se tak Rakušané ukážou i příště, naopak Brazílie se o návrat na světovou scénu pokusí v kvalifikaci.
6.6.Semifinálová přestřelka zámořských týmů přinesla finálovou účast KanaděUSA - CAN 5:6, 5.kolo | Petr DejnožkaDruhé semifinále světového šampionátu bylo ve znamení gólových hodů, Spojené státy sehrály s Kanadou vyrovnaný duel, který dospěl až do samostatných nájezdů. Po nich mohli slavit hráči javorových listů postup do finále mistrovství světa!
6.6.Dobře vím, že Dominik Hašek je z Pardubic, usmívá se brazilský gólman RuaneMartin SchwarzLedu tam příliš nenajdete a zastřešených zimních hal také ne. Srdce fanoušků neprahnou po ledním hokeji a jemu podobných sportech. Přesto mužstvo z Brazílie vyslalo početnou výpravu na mistrovství světa v inline hokeji do Pardubic. Jihoamerické válečníky na kolečkových bruslích nikdo neřadil mezi favority, ale už teď je jisté, že Brazilci na světovém podniku ostudu neudělají. „Dobře vím, že Dominik Hašek je Pardubičák,“ svěřil se po čtvrtfinálovém klání se Slovinskem brankář Allen Ruane.
6.6.Austrálie dokonala úžasný obrat proti Chorvatsku a slaví postup do finále Divize ICRO - AUS 5:6, 5.kolo | Tomáš PavlíkNěkteré zápasy play-off letošního světového šampionátu jsou opravdu dramatické a pro fanoušky velice atraktivní! V jednom takovém se střetlo i Chorvatsko s Austrálií. Hokejisté z Jadranu vedli v průběhu utkání už 5:2 a vypadalo to, že si výhru už vzít nenechají. Jenomže Australané skvělou závěrečnou čtvrtinou dohnali tříbrankový náskok svého soupeře a v prodloužení dokonce rozhodli o svém postupu!
6.6.Česko se rozloučilo se svým šampionátem. Neškodným Britům nasázelo šest branek CZE - GBR 6:1, 5.kolo | David ZárubaBitva zklamaných čtvrtfinalistů neměla jen punc nutnosti, pouze vítězství dávalo jistotu setrvání v elitní skupině. Češi prokázali jednoznačně vyšší kvalitu a do bojů o záchranu poslali Velkou Británii. Vyslanci královny Alžběty II. drželi s domácím týmem krok jen do poloviny druhé čtvrtiny, kdy česká reprezentace třemi brankami během 73 vteřin zaplašila veškeré pochyby. Pak už to byla pohoda, tým kolem Vozdeckého a Hemského se loučí pátým místem.
6.6.V reprezentaci je potřeba odehrát každý zápas naplno, má jasno Zdeněk KubicaMarek VotkePo posledním zápase na turnaji s Británií poskytl rozhovor Zdeněk Kubica. S klidem pohovořil o čtvrtfinálovém zápase, neuznané brance i o ostatních účastnících turnaje. „Myslím, že vyhraje Kanada, protože to, co ti kluci předvádějí na bruslích ne neuvěřitelné,“ řekl například.
6.6.Slovinci suverénně přehráli Lotyše 13:2 a o postup do elity si zahrají s AustráliíSLO - LAT 13:2, 6.kolo | Tomáš LichnovskýPředposlední den šampionátu ukončilo utkání s lehce exhibičním nádechem. V malé hale v Pardubicích proti sobě nastoupily výběry Slovinska a Lotyšska a prvně jmenované mužstvo si zápas hodně užilo, když svému soupeři slovinští hráči naložili celkem třináct branek. V sobotu tak nastoupí ve finále proti Austrálii, zatímco Lotyši se utkají o bronz s Chorvatskem.
6.6. Fin Virtala je se šampionátem spokojen, do Pardubic se vrátí v rámci hokejové Ligy mistrůPetr DejnožkaSvětový šampionát ve východočeských Pardubicích je blízko svému konci, z účasti ve finálových bojích se těší hokejisté Finska a Kanady. Jedním z aktérů závěrečného zápasu bude i finský útočník Mikko Virtala, který pořádající Pardubice na dlouho neopustí. Vrátí se sem v rámci nového projektu Ligy mistrů se svým TPS Turku.
6.6.Bez rozhodčích to nejde. Proč je důležitý duch zápasu a kde pískají už od 12 let?David ZárubaJsou nedílnou součástí všech malých i velkých zápasů, ale ovace z publika si nikdy na rozdíl od hráčů neužijí. Naopak, často musejí snášet nespravedlivou kritiku. Když se nedaří, tak jsou okamžitě na pranýři. Ano, řeč je samozřejmě o rozhodčích. Při inline hokejových zápasech jsou na hřišti dva, bez rozdělení na hlavního a asistenta. Přestože se zdá, že mají po většinu zápasu pohodu, není tomu tak pokaždé. I při kolečkovém řádění může jediný moment rozseknout celé utkání.
5.6.Chorvatsko zvládlo čtvrtfinálovou misi, postup sebralo JaponcůmCRO - JPN 5:2, 4.kolo | Martin SchwarzPrvní čtvrtfinálovou bitvu na Mistrovství světa v Pardubicích svedla mužstva Chorvatska a Japonska. Zatímco Jihoevropané nastupovali do kritického klání šampionátu z výše nasazené pozice, asijský výběr byl nucen vzdorovat mírnému favoritovi celého zápasu. Už během úvodní poloviny střetnutí měli navrch hráči od Jadranu a svou pozici následně potvrdili. Nad Japonskem zvítězili konečných 5:1 a postupují do semifinálových bojů.
5.6.Švédsko v prvním zápase play-off rozdrtilo Slováky 12:1SWE - SVK 12:1, 4.kolo | Tomáš LichnovskýČtvrtfinálová utkání elitní skupiny začala duelem mezi Švédskem a Slovenskem, na jehož konci se radoval z drtivého vítězství tým Tre Kronor. „Z naší strany to byla skvělá hra. Takovéto zápasy si každý hráč vždy užívá,“ kvitoval výhru spokojený švédský útočník Johan Lilja. Slováci musí zkousnout porážku rozdílem třídy a na utkání co nejdříve zapomenout, protože na jejich čtvrtečním výkonu by se jen těžce hledalo nějaké pozitivum.
5.6.Favorit na postup shořel! Austrálie vydřela proti Maďarsku semifináleHUN - AUS 1:3, 4.kolo | David ZárubaJeden z favoritů na postup do elitní skupiny mistrovství světa je z kola ven. Maďaři nestačili ve čtvrtfinálovém utkání na houževnaté Australany a po porážce 1:3 budou hrát o udržení. Austrálie předvedla týmový a disciplinovaný výkon, který ji vynesl do semifinálového boje.
5.6.Američané díky lepší koncovce přehráli Němce a postupují do semifináleUSA - GER 4:1, 4.kolo | Marek VotkeDruhý čtvrtfinálový zápas mezi Spojenými státy a Německem nabídl velice vyrovnanou podívanou. Američané byli ale přece jen o něco lepší v koncovce a postupem času si vypracovali vedení 3:0. Němci se vehementně snažili o vyrovnání, ale smůla v zakončení znamenala nakonec prohru 1:4.
5.6.Slovinsko potvrdilo roli favorita a sedmi góly poslalo Brazílii do boje o udrženíSLO - BRA 7:1, 4.kolo | Petr DejnožkaDalším semifinalistou Divize I se stal tým Slovinska. Ve čtvrtfinálovém zápase si Brazílie odnesla sedmigólový příděl, který se rodil zejména v závěrečné čtvrtině. Právě Jihoameričany tak čeká souboj o udržení a oprávnění startu na následujícím světovém šampionátu.
 

(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies