06.06.2014 | Tomáš Pavlík

Brazílie nekladla Rakousku příliš velký odpor a příští rok se na šampionátu neukáže

V zápase o udržení po většinu dobu vládl rakouský tým, který také nakonec v poklidu zvítězil. O svém triumfu rozhodli svěřenci Andrease Wannera zejména ve druhé čtvrtině, ve které vstřelili svému soupeři hned čtyři branky. Na mistrovství světa se tak Rakušané ukážou i příště, naopak Brazílie se o návrat na světovou scénu pokusí v kvalifikaci.

Zápas č. 5  •  pá 6.6.2014  •  16:00  •  Online přenos utkání
Rakousko
5:1
Brazílie

Čtvrtiny: 0:0, 4:1, 1:0, 0:0
Rakousko: Hirn (Zeugswetter) – Gruber, Reinthaler, Oberkofler, Spannring – Riener, Schweda, Lange, Zwerger – Niec, Müller, Macierzynski, Haidinger
Brazílie: Goncalves (25. Ruane) – Custodio, Guilardi, Almeida, Guzman – Araujo, Brandao, Gomes, Silva – Polido, Andrade, Vasconcelos, De Magalhaes – Dos Santos
Branky a asistence: 15. Oberkofler (Gruber), 18. Niec, 19. Spannring (Oberkofler, Reinthaler), 22. Oberkofler (Gruber), 33. Macierzynski (Haidinger, Riener) – 23. Guzman (Guilardi, Custodio)
Střely: 21:16 (4:2, 8:5, 6:2, 3:7).
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Wittmann (GER), Vikman (FIN).

Rakušané vstoupili do zápasu velice aktivně a brazilský brankář Goncalves musel být od úvodních chvil ve střehu, to Jihoameričani zaměstnávali gólmana na druhé straně jen sporadicky. Jednou z těch mála šancí Brazilců byla přesilovka zkraje druhé čtvrtiny, jenže v ní ujel Daniel Oberkofler a poslal svůj tým do zaslouženého vedení.

Netrvalo dlouho a Rakousko se mohlo radovat z dalších dvou gólů. Nejprve se trefil Andre Niec a po něm mířil do černého Patrick Spannring. Na 4:0 zvýšil o pár minut později svým druhým zásahem Daniel Oberkofler. Chvilku před koncem druhé části se přeci jen dočkali i Brazilci, kteří snížili zásluhou Caua Guzmana.

V následujících minutách se kanárkům podařilo hru opticky trochu vyrovnat, byť o trošku lepší bylo stále Rakousko. A to také ve 33. minutě vstřelilo další gól, Kevin Macierzynski proměnil svůj samostatný únik. V poslední čtvrtině už se utkání spíše dohrávalo a skóre už se nezměnilo.

Jelikož oba celky na turnaji končí, direktoriát šampionátu ocenil po konci zápasu nejlepší hráče obou mužstev na celém turnaji. V týmu Rakouska dostal toto ocenění obránce Harry Lange. „Určitě je moc pěkné, že jsem dostal tohle pěkné osobní ocenění," usmíval se hráč s číslem 16 na dresu.

„Nic se ale nevyrovná tomu, že jsme včera nedokázali postoupit do semifinále, stále jsme hodně zklamaní," mrzí ovšem Langeho. „Teď už je pro nás každopádně nadevše důležité, že jsme se alespoň dokázali udržet v této skupině a nebudeme na mistrovství světa chybět ani za rok," řekl zároveň rakouský obránce.

Andreas Wanner (Rakousko): Moc se nám ulevilo, že jsme dnešní duel zvládli, protože včerejší utkáním nám vůbec nevyšlo a bylo jasné, že dnešek bude zlomovým dnem. Ale kluci udělali vše, co bylo v jejich silách. Mohli jsme klidně ještě přidat branky na konci zápasu, ale buďme rádi za tento výsledek.

Jeffrey Prime (Brazílie): Myslím, že jsme hráli velice dobře, pravděpodobně jsme odehráli nejlepší utkání na turnaji. Škoda, že nám vstřelili tři branky v krátkém sledu ve druhé čtvrtině. Ale jak už jsem řekl, odehráli jsme slušný zápas a jsem za to na chlapce pyšný.