06.06.2014 | Tomáš Lichnovský

Slovinci suverénně přehráli Lotyše 13:2 a o postup do elity si zahrají s Austrálií

Předposlední den šampionátu ukončilo utkání s lehce exhibičním nádechem. V malé hale v Pardubicích proti sobě nastoupily výběry Slovinska a Lotyšska a prvně jmenované mužstvo si zápas hodně užilo, když svému soupeři slovinští hráči naložili celkem třináct branek. V sobotu tak nastoupí ve finále proti Austrálii, zatímco Lotyši se utkají o bronz s Chorvatskem.

 
 
 
Zápas č. 6  •  pá 6.6.2014  •  20:00  •  Online přenos utkání
Slovinsko
13:2
Lotyšsko
 
Čtvrtiny: 2:1, 5:0, 3:0, 3:1
Slovinsko: Pavlič (25. Trelc) – Kralj, Lončar, Erman, Berlisk – J. Sotlar, Krivic, Simsic,Vedlin – N. Sotlar, Koren, Frol, Ferjanič – Zerdin, Igličar
Lotyšsko: Kazanovs (20. Kruze) – Batraks, Ogorodnikovs, Šancovojs, Fadejevs – Begovs, Koniševs, Zvirbulis, Bullitis – Vasilonoks, Mitrovs, Bušs, Cimermanis
Branky a asistence: 6. N. Sotlar (Frol, Ferjanič), 12. Vedlin (N. Sotlar, Frol), 13. Kralj (Erman, Berlisk), 14. Vedlin (Erman), 15. Koren (Frol, N. Sotlar), 18. Koren (N. Sotlar, Frol), 20. Berlisk (Kralj, Erman), 27. Igličar (J. Sotlar, Zerdin), 27. Frol (N. Sotlar, Zerdin), 33. Erman (Kralj, Berlisk), 40. Frol (Koren), 47. Zerdin (J. Sotlar, Vedlin), 48. Vedlin (Zerdin, J. Sotlar) – 4. Ogorodnikovs (Fadejevs), 44. Vasilonoks (Cimermanis, Mitrovs)
Střely: 35:15 (9:6, 15:1, 5:5, 6:3).
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Walsh (USA), Pering (GBR).

Fotogalerie

 

Komentář

Zápas začal celkem vyrovnanou hrou na obou stranách. Bylo vidět, že nikdo z hráčů nechce v takto důležitém zápase udělat chybu, takže se hrálo z dobře zabezpečené obrany. Do první vážnější příležitosti se za Slovinsko dostal Kralj, když dostal nečekaně puk zpoza brány přímo před brankoviště, ale lotyšský brankář Kazanovs sklapl své betony včas. Jako první šli do vedení Lotyši zásluhou Artjomse Ogordonikovse, jenž z mezikruží ve 4. minutě překonal Pavliče pod vyrážečkou. Po třech minutách bylo srovnáno, když samostatný únik proměnil Nejc Sotlar. Šestnáct sekund před koncem první části poslal Slovince do vedení Domen Vedlin.

Devatenáct sekund po zahájení druh čtvrtiny navýšil jejich vedení Matic Kralj, když se jeho tvrdá střela odrazila od horní tyče do brány. Lotyši jako by nestíhali bruslit se svým soupeřem, který se dostával do velkého množství šancí. Do půlky zápasu padly ještě další čtyři branky z holí Slovinců. Postupně se trefili Domen Vedlin, dvakrát po sobě Gal Koren a Nejc Berlisk. Lotyši se k ničemu vážnějšímu nedostali ani při své přesilové hře dvě minuty před koncem. Za vítězstvím a postupem do finále první divize směřovalo jasně slovinské mužstvo.

Na úvod třetí třetiny si dali Slovinci chvíli gólové volno. Zároveň do druhé poloviny zápasu nastoupil do slovinské brány Tomaž Trelc, ale dlouho neměl žádnou práci. Ve 27. minutě dali jeho spoluhráči dvě branky v rozmezí dvaceti šesti sekund. Nejdříve dostal nabito do mezikruží Janes Igličar, který nádherně umístil svou střelu příklepem pod víko, a po něm navýšili skóre už na 10:1 Peter Frol a Mateuz Erman. Ze zápasu se stala celkem povedená exhibice.

Ani v poslední části nenechali Slovinci bezradné Lotyše v klidu. Ve 40. minutě překonal Kruze Peter Frol po přihrávce Korena. Po dlouhé době se objevily šance také na druhé straně. Nejdříve se před Trelce dostal Fadajevs, ale mladý brankář proti němu vytáhl pěkný zákrok lapačkou. Druhou branku Lotyšska, která znamenala pro Seveřany alespoň částečnou útěchu, dal Augusts Valdis Vasilonoks, když dorážel za bezmocného Trelce ránu Cimermanise. Přesto museli mít poslední gólové slovo symbolicky Slovinci. Další branku přidal Simon Zerdin a hattrick zkompletoval slovinský kapitán Domen Vedlin.

Ohlasy trenérů

Aleš Fajdiga (Slovinsko): Na tento zápas jsme se dobře připravili a naši kluci ukázali, že tento sport dokážou hrát na opravdu vysoké úrovni. Lotyši asi nebyli trpěliví a pak už zápas ztráceli. Jsem rád, že se nám povedlo vyhrát.

Romans Glazkovs (Lotyšsko): Slovinsko je dobrý tým, hráli lépe než my. Myslím, že bylo hlavní, že mají více inline hokejistů, zatímco my jsme měli více ledních hokejistů. Jistou rolisehrálo také to, že jsme byli už docela unavení.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies