07.06.2014 | Tomáš Pavlík

Slovensko díky dvěma Novákovým gólům otočilo zápas s Británií a udrželo se v elitní divizi

Slovenský tým musel po páteční prohře s Německem bojovat o setrvání v TOP divizi s Velkou Británií. Ta sehrála pravděpodobně nejlepší utkání na celém turnaji, avšak ani tentokrát se jí zvítězit nepodařilo a padá do Divize I. O výhře Slováků rozhodl dvěma góly Filip Novák, rozhodující trefu zaznamenal pouhých 28 vteřin před závěrečným hvizdem.

 
 
 
Zápas č. 6  •  so 7.6.2014  •  10:00  •  Online přenos utkání
Slovensko
2:1
V. Británie
 
Čtvrtiny: 0:1, 1:0, 0:0, 1:0
Slovensko: Neumann (Ondrejka) – Mrázik, Ručkay, Haring, Šimůnek – Jaško, Novák, Šiler, Prokop – Preisinger, Novajovský, Holovič, Růžička
V. Británie: Birch (Tanner) – Shelton, Jones, Sillitoe, Finney – Viney, Pearman, Walsh, Lowe – Hamer, Archer, Clarkson, Niamatali – Hutchinson
Branky a asistence: 20. Novák (Prokop, Jaško), 48. Novák (Šiller, Jaško) – 3. Shelton (Finney, Sillitoe)
Střely: 19:17 (4:4, 7:6, 5:2, 3:5).
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Singer (GER), Würtherle (CZE). Diváků: 100.

Fotogalerie

 

Komentář

Britové se rychle dostali do vedení, když se ani ne po třech odehraných minutách prosadil Rob Shelton. Slováci ve zbytku první čtvrtiny svého soupeře tlačili, vyrovnat ovšem nedokázali. Naši východní sousedé pokračovali ve svém tlaku i v následující periodě, Birch ale držel svůj tým.

Slovensko nakonec vytouženou branku vstřelilo, přesilovou hru využilo díky trefě Filipa Nováka. Hokejisté Británie se poté v podstatě už jen bránili a mnohdy se stav neměnil i díky velké dávce štěstí, sami dokázali zahrozit pouze z ojedinělých protiútoků.

Na začátku závěrečné periody Slováci ubránili přesilovku soupeře a poté se vše vrátilo do zajetých kolejí. Hokejisté z pod Tater si tvořili hodně velkých šancí, avšak britský gólman i nadále odolával. Tlak Slováků se ale postupně zmírňoval, až byla k vidění vyrovnaná hra. Pouhých 28 sekund před koncem dal ovšem svůj druhý gól v utkání Filip Novák a na jeho branku už Britové nestihli reagovat.

"Byl to velice těžký zápas, naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat, ale pak už to bylo pouze o dobývání jejich branky. Vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom neměli vstřelit další gól. V závěru jsme byli trochu nervózní i kvůli tomu, že posledně nám nájezdy nevyšly. Víme, že je to loterie, vyhrát tam může každý a jsme rádi, že jsme zápas rozhodli v základní hrací době," shrnul dvougólový střelec poslední utkání obou týmů na turnaji.

Ohlasy trenérů

Imrich Antal (Slovensko): Věděli jsme, že špička na turnaji je velmi silná. Rozdíl je hlavně v tom, že týmy ostatních zemí se na turnaj začínají připravovat daleko dříve než my. Další věc je také, že nejen naši hráči se věnují výhradně lednímu hokeji a inline hokej jdou hrát jen v rámci letní přípravy. Jsem ale spokojený s předvedenou hrou na turnaji s ohledem na to, že jsme neměli žádné soustředění. Je jen škoda zápasu se Švédskem, který jsme absolutně nezvládli. Dnes už to ale nebyl ani tak souboj se soupeřem, ale spíše s naší psychikou. Jsem rád, že jsme to v poslední minutě zvrátili na naši stranu a udrželi se v nejvyšší divizi.

Simon Hehir (Velká Británie): Je to pro nás hodně tvrdý konec. Zlepšovali jsme se každým zápasem na turnaji a dnes to bylo velice těsné. Byli jsme blízko výhře, ale bohužel to nevyšlo, rozhodla jediná chyba v poslední minutě. Do té doby nám stanovená taktika vycházela výborně. Příští rok se pokusíme postoupit zpět, budeme stavět na zkušenostech z letošního roku. Myslím, že týmy jako Německo, Slovinsko a Slovensko jsme schopní porážet. Špička je ale někde jinde.

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies