05.06.2014 | Marek Votke

Američané díky lepší koncovce přehráli Němce a postupují do semifinále

Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Spojenými státy a Německem nabídl velice vyrovnanou podívanou. Američané byli ale přece jen o něco lepší v koncovce a postupem času si vypracovali vedení 3:0. Němci se vehementně snažili o vyrovnání, ale smůla v zakončení znamenala nakonec prohru 1:4.

Zápas č. 4  •  čt 5.6.2014  •  16:00  •  Online přenos utkání
USA
4:1
Německo

Čtvrtiny: 1:0, 0:0, 2:0, 1:1
USA: Huhn – White, Spezia, Rodriguez, Burnett – Noe, Cadiz, Lee, Kettler – Novak, Siemer, Kavaya, Thompson.
Německo: Ower – Seifert, Streicher, Pfleger, Sekesi – Borrmann, Brandt, F. Carciola, A. Carciola – Jeske, Jiřík, Brazda, Baier – Poetzel, Sekesi.
Branky a asistence: 5. White (Spezia), 27. Novak (Noe), 34. Noe (Lee), 47. White (Rodriguez, Cadiz) – 37. Pfleger
Střely: 33:15 (7:2, 11:3, 10:3, 5:7).
Vyloučení: 3:5, navíc Sekesi (GER) 4 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Prchal (CZE), Vikman (FIN). Diváků: 400.

Úderem čtvrté hodiny odpolední začalo v ČEZ Areně v rámci TOP Divize vyrovnané utkání mezi Spojenými státy a Německem. V páté minutě první čtvrtiny šli do vedení jako první domácí zásluhou Matta Whita. Záhy Američané mohla přidat druhý gól, ale ten nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve druhé čtvrtině diváci gól neviděli i přes to, že Spojené státy ještě přidaly na tempu a byly o trochu lepším týmem. Asi největší šanci si připravil Kyle Novak, když se deset vteřin před koncem objevil zcela sám před brankářem Ownerem, ale gól se mu vstřelit nepodařilo.

Zaváhání z konce druhé periody napravil Kyle Novak na začátku té třetí. Zhruba po dvou a půl minutě hry totiž rozvlnil síť za Ownerem a zvýšil na 2:0. Pár minut před koncem třetí čtvrtiny se Němci dopustili faulu a Američané nabídnutou přesilovku využili naplno ve svůj prospěch. Na 3:0 zvýšil Travis Noe.

Němci se nechtěli jen tak snadno vzdát a do poslední čtvrtiny čtvrtfinálového mače vstoupili s odhodláním zdramatizovat zápas. První krok se jim podařil učinit ve 37. minutě, když se prosadil Marco Pfleger a snížil tak na rozdíl dvou branek.

Hosté se i nadále velmi snažili minimálně o vyrovnání a vytvořili si několik zajímavých šancí, ale smůla v koncovce mohla znamenat jen jediné. V závěru zápasu čtvrtý gól Američanů přidal Matt White a rozhodl tak o jejich postupu do semifinále. „Naše hra byla dnes rychlá, ale nedávali jsme příliš branek a nevyužívali jsme šance. V příštích zápasech se přes to musíme přehoupnout a být více produktivní a pro soupeře nebezpeční,“ má jasno Tyler Spezia.

„Byl to těžký zápas. Samozřejmě víme, že Američané mají dobrý tým, jsou rychlí, hrají výborně technicky, ale výsledek 1:4 je pro nás dobrý. Příští zápas musíme vyhrát, protože se chceme udržet,“ vyhlásil po zápase Němec Timmo Bormann.

Joe Cook (USA):

Dostali jsme velmi dobrý tým. Němci hráli strašně dobrý hokej směrem dozadu. Do dalších zápasů musíme vstoupit jako do utkání ve skupině. Musíme předvést týmovou a bojovnou hru.

Georg Holzmann (Německo): Musím říct, že tým pracoval opravdu výborně, kluci do toho dali sto procent. Ale měli jsme příliš mnoho vyloučení, která nás stála hodně sil. Ty nám pak v závěru chyběly. Chtěli jsme hrát o něco ofenzivněji než v minulých zápasech a měli jsme několik dobrých šancí, hlavně v závěru. Možná kdybychom nedostali smolný druhý gól, měli bychom šanci vyhrát.