03.06.2014 | Filip Červinka

Lotyšsko se dostalo do vedení, ale z vítězství se nakonec radují Chorvati

Začátek třetího hracího dne světového šampionátu v inline hokeji nabídl utkání Divize I, ve kterém se proti sobě postavili Chorvati s lotyšským výběrem. Ten se sice dostal do vedení, ale Chorvatsko dokázalo brzy s Lotyšskem srovnat krok a otočit vývoj zápasu naprosto ve svůj prospěch. Lotyšsko tak ani ve třetím klání skupiny C na body nedosáhlo.

Zápas č. 3  •  út 3.6.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání
Chorvatsko
6:3
Lotyšsko

Čtvrtiny: 1:1, 1:1, 3:0, 1:1
Chorvatsko: Tomljenović – Jačmenjak, Srketić, Kopatjič, Miličić – Tadić, Trstenjak, Čunko, Šišeta – Šilović, Škrapec, Novotny, Janković – Polašek.
Lotyšsko: Kazanovs – Ogorodnikovs, Batraks, Šancovojs, Fadejevs – Koniševs, Bugovs, Bullitis, Cimermanis – Mitrovs, Vasilonoks, Bušs, Zvirbulis.
Branky a asistence: 12. Čunko (Jačmenjak, Tadić), 18. Škrapec (Janković, Šilović), 27. Trstenjak (Tadić, Šišeta), 29. Čunko (Jačmenjak, Tadić), 35. Miličič (Ječmenjak, Srketić), 48. Šišeta (Trstenjak) – 7. Begovs (Bullitis, Koniševs), 23. Fadajevs (Mitrovs), 47. Batraks (Fadejevs, Šancovojs).
Střely: 30:26 (9:6, 6:4, 11:2, 4:14).
Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Scott (AUS), Christiansen (CAN). Diváků: 35.

Úvod zápasu přinesl mnoho šancí na obou koncích inline hokejového kolbiště. Do vedení se mohli dostat Chorvaté, ale Tadić orazítkoval tyč lotyšské klece. Na druhé straně už byl úspěšný Rustams Begovs a poslal lotyšský celek do vedení. Na konci první čtvrtiny však dokázal v přesilovce ještě vyrovnat Tomislav Čunko.

Druhá čtvrtina nabídla naprosto vyrovnaný obraz hry, kdy se oba celky snažily docílit branky, a to se nakonec oběma oponentům v jednom případě povedlo. Nejdříve se prosadil chorvatský hokejista Roman Škrapec, na 2:2 ale vyrovnal pohlednou střelou švihem Aleksandrs Fadajevs.

Chorvati převzali ve třetí části iniciativu a do vedení je poslal Niksa Trstenjak. V přesilovce ho zanedlouho doplnil Tomislav Čunko a hráči z Jadranu si šli střemhlav za vítězstvím. Na 5:2 dokázal ještě zvýšit Matija Miličić a zápas byl prakticky rozhodnutý.

Tým z Chorvatska si v závěrečné části utkání snažil pohlídal a ačkoliv obdržel gól z hole Arturse Batrakse, tak si dokráčel pro zaslouženou výhru pečetěnou gólem do prázdné branky. „Všichni hrajeme pouze lední hokej, a tak máme velké problémy přizpůsobit se hře inline hokeje," vidí důvody porážek lotyšského celku Renars Kazanovs.

„Včerejší zápas nebyl dobrý, ale myslím, že dnes jsme hráli velmi dobře. Moji spoluhráči mi pomohli a gólman chytal skvěle," praví nadšeně chorvatský hokejista Tomislav Čunko.

Marko Sertič (Chorvatsko): „Hráli jsme dobře ve třetí čtvrtině, ve které jsme dali tři góly. Měli jsme dobrou disciplínu a právě díky tomu jsme vyhráli.“

Romans Glazkovs (Lotyšsko): „Dvě čtvrtiny byly z naší strany dobré, hráli jsme inline hokej a měli řadu šancí. Bohužel jsme nedokázali dát víc gólů. Ve třetí části jsme začali hrát lední hokej, dali Chorvatům šanci a oni ji využili. Pak jsme se zase zlepšili, ale po gólu jsme zase neproměnili několik šancí. Byl to však dobrý zápas, teď se pokusíme o zázrak ve čtvrtfinále.“