02.06.2014 | Tomáš Pavlík

Slovensko má první výhru, v poklidu si poradilo s Velkou Británií

Rozdíl byl zejména ve využívání šancí. I když bylo utkání ze začátku vyrovnané, Slováci se oproti Britům dokázali ze svých příležitostí prosadit. Dá se říct, že už po dvou čtvrtinách bylo o vítězi rozhodnuto a svěřenci trenéra Antala si nakonec celkem bez problémů došli pro svou první výhru na turnaji. Británie je naopak stále bez bodu.

Zápas č. 2  •  po 2.6.2014  •  15:00  •  Online přenos utkání
Slovensko
7:1
V. Británie

Čtvrtiny: 2:0, 3:1, 0:0, 2:0
Slovensko: Neumann (Ondrejka) – Preisinger, Novajovský, Šimůnek, Růžička – Jaško, Novák, Holovič, Prokop – Mrázik, Ručkay, Haring, Šiller.
V. Británie: Birch (od 25. Tanner) – Pearman, Clarkson, Walsh, Lowe – Hamer, Shelton, Finney, Niamatali – Joens, Hutchinson, Sillitoe, Archer – Viney.
Branky a asistence: 5. Preisinger (Šimůnek), 10. Ručkay (Šiller, Mrázik), 16. Mrázik (Ručkay), 18. Růžička (Šimůnek, Jaško), 21. Prokop (Holovič, Novák), 44. Preisinger, 46. Novák (Holovič) – 24. Archer (Hutchinson)
Střely: 16:31 (4:4, 4:10, 2:9, 6:8).
Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Aumueller, Wittmann (oba GER). Diváků: 150.

Utkání začalo v poměrně ospalém tempu a týmy se do nějakých vážnějších šancí dostávaly jen zřídka. Ve čtvrté minutě však dobře zakombinovali Miroslav Preisinger s Romanem Šimůnkem a Slováci se dostali do vedení. V deváté minutě navíc dostal prostor v mezikruží Jakub Ručkay a bylo to 2:0. Britové naopak žádnou ze svých šancí nevyužili.

Mírně aktivnějším celkem ze začátku druhé čtvrtiny byla Británie, další gól ovšem skončil opět v její síti. Andrej Mrázik si nabruslil po pravém mantinelu a naši východní sousedé vedli už o tři branky. O chvíli později se navíc trefil Lukáš Růžička a schylovalo se k debaklu. Tuto prognózu navíc potvrdil dalším gólem Juraj Prokop. Necelou minutu před koncem druhé čtvrtiny alespoň snížil James Archer.

V posledních dvou periodách už si Slováci pohlídali průběh utkání a navíc dokázali přidat další branky, když se v oslabení trefil Miroslav Preisinger, pro něhož to byl druhý gól v zápase, a poté se prosadil po dobře zvládnutém bekhendovém blafáku Filip Novák.

„Mé individuální ocenění souvisí s tím, že jsme dnes vyhráli. Dnes to pro nás byl, z hlediska produktivity, lepší zápas než včera s Čech," sdělil krátce po zápase nejlepší hráč slovenského týmu Tomáš Jaško.

Simon Hehir (Velká Británie): Myslím, že jsme hráli docela dobře. Měli jsme dobrý pohyb, ale nedali jsme góly. Do příštích zápasů se musíme vyvarovat hloupých chyb a myslím, že když to uděláme, mělo by to fungovat.

Imrich Antal (Slovensko): S výsledkem jsem celkem spokojený. Ve hře jsme měli i hluchá místa. Hlavně okolo prvního britského gólu. Určitě se budeme dívat na zápas Američanů s Českou republikou a podle toho změníme svou taktiku. Budeme chtít hlavně bránit a hlavně se nechceme nikam hnát. V sousední skupině, se mi velmi zamlouvá hra Finů. Hrají velmi dobrý hokej směrem dopředu a po ztrátě kotouče jdou ihned do obrany a vyčkávají na chyby soupeřů. Vyzdvihnout mohu výkon brankáře Neumanna a v poli bych zmínil Tomáše Jaška.