07.06.2014 | Petr Dejnožka

Slovinsko se po jednoznačném vítězství nad Austrálií vrací mezi elitu

Poslední utkání Divize I skončilo radostí Slovinska. V utkání proti Austrálii nasázeli svěřenci Aleše Fajdigy soupeři deset branek a po zásluze se tak radují z postupu do Top Divize pro následující světový šampionát. Austrálie se za výkon rozhodně stydět nemusí, jedná se totiž o nejlepší výsledek protinožců v jejich inline hokejové historii.

 
 
 
Zápas č. 6  •  so 7.6.2014  •  14:00  •  Online přenos utkání
Slovinsko
10:5
Austrálie
 
Čtvrtiny: 4:1, 3:0, 1:1, 2:3
Slovinsko: Pavlič (38. Trelc) – Kralj, Lončar, Berlisk, Erman – J. Sotlar, Krivič, Simsič, Vedlin – N. Sotlar, Koren, Frol, Ferjanič – Zerdin, Igličar
Austrálie: James (25. Glass) – Gavin, Casaceli, Fritchley, Haynes – Brophy, Fitzgerald, Jones, Collins – Turner, Best, Cleland, Todd – Austin
Branky a asistence: 2. J. Sotlar (Krivič), 4. Berlisk (Kralj, Erman), 7. Lončar, 10. Kralj (Lončar, Frol), 17. J. Sotlar (Krivič, Vedlin), 18. Goren (N. Sotlar), 22. N. Sotlar (TS), 30. Berlisk (Erman), 37. Erman (Zerdin), 38. N. Sotlar (Frol) – 5. Todd (Turner), 25. Casaceli (Gavin, Haynes), 37. Collins, 44. Fitzgerald (Turner), 47. Casaceli (Gavin)
Střely: 22:18 (6:4, 8:5, 5:3, 3:6).
Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Vikman (FIN), Virtala (FIN). Diváků: 200.

Fotogalerie

 

Komentář

Na skóre hojné utkání mezi Slovinskem a Austrálií začalo lépe pro favorizované mužstvo, které udělalo rázný krok za návratem do elitní skupiny již během prvních minut. Na góly Jure Sotlara a Nejce Berliska dokázali protinožci odpovědět brankou Camerona Todda, zbytek úvodního dějství však již znovu patřil slovinskému výběru. Góly Lončara a Kralja aspiranta na postup uklidnily, Slovinsko si posléze v poklidu dokráčelo pro postupovou radost.

Herní převaha slovinského týmu byla ve zbytku zápasu ještě mnohem více vyjádřena na skóre. Stejně jako po celý turnaj se o brankový příděl Slovinska postarali Nejc a Jure Sotlarovi, oba se v klíčovém utkání o postup prosadili dvakrát. Navyšující výprask Australanů dokonal desátým gólem Mateuz Erman, entuziazmus protinožců ale neodradil.

Austrálie prokázala, že se jí závěrečné minuty zápasu opravdu daří. Proti Slovinsku se jí zásluhou Anthonyho Collinse, Brentona Fitzgeralda a Michaela Casaceliho podařilo snížit na rozdíl pěti branek, více už ale nestihli. Slovinsko vyhrálo 10:5, raduje se ze zisku zlatých medailí a hlavně z postupu do elitní divize pro následující světový šampionát ve finském Tampere.

„Nikdy jsme nedosáhli na medaile a dnešní utkání jsme měli za úkol alespoň užít, když už se nepovedlo zvítězit. Pochopitelně nás mrzí, že zlaté medaile nepadly do našich rukou. Ale na druhou stranu musíme uznat, že Slovinsko se na nás opravdu dobře připravilo a za vítězstvím si šli. Tento výsledek je pro nás fantastický!“ září i po prohraném zápase spokojeností Jordan Gavin.

Ohlasy trenérů

Aleš Fajdiga (Slovinsko): Jsem velmi šťastný. Po celý turnaj jsme hráli lépe než loni a máme zlatou medaili. Šli jsme od zápasu k zápasu a ve všech jsme hráli dobře. Austrálie je dobrý tým, ale dnes jsme byli lepší než oni. Ale ani tak to nebyl lehký zápas. Měli jsme i hodně štěstí a nedělali jsme moc chyb. Teď půjdeme na dobré české pivo a budeme slavit.

Stuart Philps (Austrálie): Jsem opravdu šťastný, že máme stříbrné medaile. Nikdy v naší inline hokejové historii se nestalo, abychom dosáhli na světovém šampionátu tak vysoko. Samozřejmě tam byla získat zlato, ale veliké zklamání určitě nepociťujeme, hlavně krok za úspěchem náš celek udělal včera. Jsem hrdý na tento skvělý tým, nepochybně budeme slavit!

 


(C) 2014 eSports.cz, s.r.o. & Designed by REMOEX CZ a.s. Nastavení cookies